Středisko kulturních služeb Svitavy

21.05.2018 Po v 19:00 hod. Městské divadlo Mladá Boleslav Alessandro Baricco: NOVECENTO (1900)

Divadelní abonentní cyklus jaro - léto 2018

 

 

Strhující příběh geniálního klavíristy.

 

Na samotném počátku roku 1900, našel starý námořník na zaoceánském parníku v krabici od citronů nemluvně. Zřejmě jej tam nechal nějaký zoufalý cestující třetí třídy. Nalezenci začali říkat Lemon, tedy Citron. Citron na té obrovské lodi objevil v restauraci první třídy klavír, usedl k němu a ponořil ruce do bílých a černých tónů a rázem vznikla legenda o "Devatenáctset". Legenda o zázračném klavíristovi.

Jediný herec, jeden vynikající klavírista, diváci doslova na dosah ruky a společně sdílený skvělý příběh - to jsou ingredience, které činí z této inscenace zážitek, který si nesmíte nechat ujít.
Představení oceněné cenou Thálie 2015

Radim Madeja za roli Tima Tooneyho

 

UPOZORNĚNÍ: V INSCENACI SE KOUŘÍ

překlad: Karina I. Havlů, režie: Pavel Khek, dramaturgie: Lenka Smrčková, scéna: Michal Syrový, kostýmy: Michal Syrový, hudba: Jakub Šafr

Hrají:
Tim Tooney .... Radim Madeja
Danny Boodman T. D. Lemon Novecento .... Jakub Šafr j.h.

 

http://www.mdmb.cz/

 

Délka představení: 140 minut (s přestávkou)

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací