Středisko kulturních služeb Svitavy

14.01.2019 Po v 19:00 hod. Michal Prokop & Framus Five

 

 

Michal Prokop, český rockový zpěvák, hudební skladatel, bývalý politik Občanské demokratické aliance, moderátor a kulturní činitel.. Pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou hudební kariéru, jež bývá spojována s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, zahájil už v době vysokoškolských studií v 60. letech. Hudební osobnost s širokým záběrem činností - skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění  jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky (1995), titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze (1967) nebo zpěvák roku časopisu Melodie (1988) a držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat (2007, 2017). V roce 1963 začal veřejně vystupovat v rockové hudební skupině, později pojmenované Framus Five, zpočátku jako kytarista, od roku 1967 coby zpěvák. Skupina se žánrově postupně orientovala na soul a rhythm and blues, což se projevilo už na debutovém albu Framus Five z roku 1969. Později přibyly i vlivy progresivního rocku (album Město ER s texty Josefa Kainara z roku 1970, vyšlo 1972). Od roku 2000 Michal Prokop opět veřejně vystupuje s obnovenou skupinou Framus Five a s akustickým triem. A také vydal několik nových CD a DVD.
Framus Five:
Michal Prokop - zpěv, Luboš Andršt - kytara, Jan Hrubý - housle
Jan Kolář - klávesy, zpěv, Jiří Šíma - saxofon, zpěv, Roman Kubát - trubka
Zdeněk Tichota - basa, Pavel Razím - bicí

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč předprodej, 400 Kč na místě

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací