Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, únor 2018

02.02.2018 v 19:00 hod. Maturitní ples Gymnázia Svitavy Oktáva

Místo konání: Fabrika Svitavy

04.02.2018 Ne v 15:00 hod. Divadlo B Praha: Malý pán

 Představení na motivy stejnojmenného filmu. Možná stejně jako Malý pán zjistíte, že   když  vám něco schází, najdete to po trmácení světem a bojích s obludami docela   blízko. Vlastně za rohem.

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč, rodinné pasy

05.02.2018 Po v 19:00 hod. SZIDI TOBIAS & BAND

 

Slovenská zpěvačka Szidi Tobias má za sebou pět sólových alb, mezi nimi i jedno zlaté. Koncertní vystoupení tvoří průřez ze všech dosud vydaných desek. Její písně jsou plné citu, upřímnosti, radosti a pozitivní energie… Kritiky je označovaná za jeden z nejvýraznějších hlasů na "federální" scéně, či dokonce za druhou dámu českého šansonu.
Sedmoláska - nie nová, ale výberová. Nové dvojCD Szidi Tobias.
Sedem je symbol. Symbol pochádza z gréckeho výrazu symbállein, čo znamená spájať dohromady. Kedysi bol zvyk, že uzavretá zmluva sa zaznačila na hlinenú tabuľku, ktorá sa rozbila a rozdelila medzi účastníkov zmluvy. Pri stretnutí ich opätovne spojili. Tieto črepy sa nazývali symbola. Takže z týchto faktov môžeme symbol považovať za niečo, čo označuje spojenie vecí, ktoré dohromady vytvoria zmysluplný celok. SEDMOLÁSKA ako siedme nebo, ako sedem dní v týždni, ako sedem pečatí. "Tajomstvo siedmich hviezd, ktoré si videl v mojej pravici, a siedmich zlatých svietnikov je toto: sedem hviezd sú anjeli siedmich cirkví a sedem svietnikov je sedem cirkví." (Ján 1,20) Sedem svietnikov je sedem zborov. "A keď Baránok otvoril siedmu pečať, nastalo v nebi asi pol hodiny ticho."- Zjavenie Jána 08:01
Sedem je silné číslo a láska je to, na čom záleží. Szidi Tobias

 

http://www.sziditobias.sk/

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč předprodej, 350 Kč na místě

Rezervovat vstupenky

07.02.2018 St v 19:00 hod. Kristina Stepasjuková

 Česká klavíristka. Hru na klavír studuje u   své matky Inny Tolmačové na   pardubické  konzervatoři. Svou první   soutěž Mezinárodní klavírní soutěž   Amadeus v Brně vyhrála v sedmi letech.

 Předprodej vstupenek od 26. 1. v recepci   Fabriky.

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 200 Kč, KPH 100 Kč

09.02.2018 Pá v 19:00 hod. Maturitní ples SZŠ Svitavy

 

Vstupenky lze zakoupit buď na místě, nebo v předprodeji v budově SZŠ Svitavy, Purkyňova 256 u pana Jaroslava Valacha (valach@szs.svitavy.cz).

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 160 Kč , na stání 100 Kč

10.02.2018 So v 16:00 Dětský karneval

 

předrpodej od 15.1.2018 v recepci Fabrika

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50 kč pro členy, 70 Kč nečleny

11.02.2018 Ne v 15:00 hod. Na muzice ve Fabrice aneb Tančíme s dechovkou

K dobré náladě a tanci vám zahraje DO Astra Svitavy pod vedením Pavla Pospíšila a zazpívají Jitka Pinkavová, Jan Dvořák a Libor Cupal. 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 60 Kč, senioři: 40 Kč

13.02.2018 Út v 19:00 hod. JIŘÍ KOLBABA: BALI - MŮJ DRUHÝ DOMOV

 

Na rozhraní Tichého a Indického oceánu, uprostřed indonéského souostroví, 800 km jižně od rovníku, leží malebný ostrov Bali. Téměř čtyři miliony hinduistů prezentují každodenně svoji víru četnými oslavami, průvody a modlitbami. Navštívíme chrámy, domácnosti, rybářské vesnice, hory, jezera i okolní ostrovy. Čeká nás návštěva ojedinělého místa plného krásných lidí s bohatým duchovním životem, ostrova, který nemá na této planetě obdoby.
Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. V Česku i zahraničí organizuje tématické fotovýstavy o krásách světa.
Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. Populární jsou zejména cestovatelovy besedy a diashow, stejně jako častá vystoupení v elektronických médiích. Populární je zejména jeho mnohaletý pořad na rádiu Impuls. V celosvětové kampani Keep walking byl Jiří Kolbaba zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů, je viceprezidentem Českého klubu cestovatelů.

http://www.theworld.cz/dopisy-z-cest/bali-muj-druhy-domov/

 

Předprodej vstupenek od 12. ledna v recepci Fabriky + on-line na www.kultura-svitavy.cz

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 160 Kč předprodej,200 Kč na místě

Rezervovat vstupenky

16.02.2018 Pá v 19:00 hod. Maturitní ples OA

Místo konání: Fabrika Svitavy

17.02.2018 So ve 20:00 hod. 2st VALENTINE’S JAZZ?NIGHT

Po úspěchu 1. ročníku hudebního festivalu napříč žánry Vás zveme na jeho druhé pokračování. Na 2st VALENTINE´S JAZZ? NIGHT vystoupí za domácí jako hostitel OKOLO HRADCE ( jazzová odnož členů Kaderus blues, Mňága, Točkolotoč) a jako hosté legenda alternativní scény havířovský MASOMLEJN , dále slovenští fenomenální CHIKI LIKI TU-A , držitel ocenění za album roku 2015 a pražská formace PINK FLOYD ACOUSTIC DUO. 

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

18.02.2018 v 15:00 hod. Divadlo Polárka: Pohádky 1000+1 noci

 

Sudičky jsou 3. Sněhurčiných trpaslíků je 7. Měsíčků 12. Alibabových loupežníků 40. A Růženka spala 100 let.To všechno je čajíček proti Šeherezádě a jejím pohádkám 1000 a 1 noci.Malá scéna slibuje velký pohádkový zážitek. Sultáni, břišní tanečnice, velbloud, džinové, Šeherezáda, Angelika a Sultán.

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč, rodinné pasy

22.02.2018 Po v 19:00 hod. TRIALOG III.

 

Petr Kořínek - bass

Štěpánka Balcarová – tp,fh
Petr “Benny“ Beneš – p

 

Tato vynikající skupina moderního jazzu se vykrystalizovala ze spolupráce znamenitých
hudebníků, kteří přes to, že je mezi nimi více než 30 let věkový rozdíl, tvoří naprosto
kompaktní ansámbl a který - dle potřeby - je schopen hrát všechny styly jazzové hudby.
TRIALOG produkuje moderní jazz komorního charakteru, který svou náročností klade vysoké požadavky na nástrojovou virtuozitu všech hudebníků. Členové tria představují svojí uměleckou úrovní špičku české jazzové scény.
Repertoár je tvořen převážně skladbami všech členů tria a je doplněn jazzovými standardy, ve vlastních, originálních úpravách.
Členové TRIALOGU III. se zúčastnili mnoha festivalů v České republice a absolvovali řadu koncertů a festivalů v zahraničí.
Všichni vyučují na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze.

 

http://www.petrbenes.net/petrbenes.net/Welcome.html

 

Předprodej vstupenek od 22. ledna v recepci Fabriky.
V den konání od 18:30 v pokladně kina Vesmír

Místo konání: klub Tyjátr

Vstupné: 200 Kč

24.02.2018 So ve 20:00 hod. Ples PS Dalibor

K poslechu a tanci zahraje Combo 2
předprodej vstupenek u členů PS Dalibor, doprodej vstupenek na recepci Fabrika od 12.2.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200 Kč

26.02.2018 Po v 18:00 hod. Sportovec roku

Za účasti vedení města budou oceněni sportovci od nejmladší kategorie, trenéři, úspěšné kolektivy, či jednotlivci, kteří se zasloužili o úspěšnou reprezentaci Svitav i v mezinárodním měřítku. V rámci programu vystoupí písničkář Michal Horák.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Pořady pro školy, únor 2018

05.02.2018 Po v 8:30 a 10:15 hod. Studio dell´arte České Budějovice: O zvědavém slůněti

 

aneb Jak sloni k chobotu přišli. Představení vzniklo podle bajky R. Kiplinga a děti uvidí i další členy africké rodinky - velké loutky sloních rodičů, žirafy, hrocha, krokodýla, opice, pštrosa, papouška a mnoha jiných. Ocitnou se v Africe a uslyší spoustu pěkné muziky. Motto: Jen se ptej, ať se všechno dozvíš!

Doporučeno pro MŠ, 1. stupeň ZŠ a veřejnost. 

 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 45 Kč

22.02.2018 Po v 8:30 a 10:15 hod. Hudební divadlo dětem: Povídejme si děti

 

 Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si   pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort).   Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami.
 Doporučeno pro MŠ, ZŠ a veřejnost
 objednávajte se na divadlodetem@email.cz
 Pořádá: Milan Balla

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 45 Kč

Výstavy SKS, únor 2018

01.02.- 28.02.2018 Výstavy

Fabrika


Foyer

Gymnázium Svitavy: 9. Výstava výtvarného oboru
Studenti svitavského gymnázia představí kolekci maleb a kreseb, která vznikla pod vedením profesorky výtvarné výchovy Mgr. Evy Bulvové.

 

2. podlaží

Bohuše Hácová: Lidové tradice
Masopust, Filipojakubská noc, stavění máje, dožínky a další tradiční slavnosti, které autorka z Ústí nad Orlicí nafotila při jejich pravidelných oslavách zpěvy, tancem i kroji a kostýmy v našem kraji – v Benátkách, Dolní Libchavě, Dolním Újezdě, Kornicích, Sebranicích, Strakově a Trstěnici.

 

3. a 4. podlaží
Premiéra 2017, 28. ročník: Fotografie 
Současná tvorba neprofesionálních fotografů a nejlepší práce vyhodnocené v tradiční soutěži Centra podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové. Jedna kategorie s tématem Loutky a loutkářství byla zadána k příležitosti Roku Východočeského loutkářství a na počest zapsání českého a slovenského loutkářství do seznamu UNESCO.


Areál kina Vesmír a divadlo Trám


1. podlaží
20 let divadla Trám a 25 let Dramatické školičky
Fotografie z divadelní historie Svitav.

2. podlaží a divadlo
Hana Voříšková: Obrazy a objekty
Výtvarnice, loutkářka a učitelka výtvarného oboru ZUŠ v Chocni kreslí, maluje, šije knížky, hraje loutkové divadlo, občas napíše báseň. Hlavními hrdiny jejích obrazů a knížek jsou jednoduché znaky lidských figur v různých pozicích a gestech, a častý motiv letu. Na současné výstavě se motiv lehkosti a letu pokusila autorka zpřítomnit i v sochařské tvorbě.

Od 23.2.
Planeta Česko: Ilustrace a fotografie
 

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer, 2.podlaží, 3. podlaží,Areál Kina Vesmír,Divadlo Trám

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.