Středisko kulturních služeb Svitavy

Aktuality

07.05.2020 - AUTOKINO KVĚTEN

Vstupenky v prodeji od 12.5. (10:00). Pouze v síti smsticket: https://www.smsticket.cz/mista/3433

 

 

Poslední aktualizace: 21.05.2020

20.05.2020 - Svitavské autokino Cihelna Cinema

 

Svitavské autokino Cihelna Cinema

 


Tak Svitavy mají své autokino! Pravda, neobjevili jsme tím Ameriku, ostatně ta už dávno objevena byla. Nicméně autokino k Americe už od 50. let minulého století (a možná déle) neodmyslitelně patří. Tak jako autokino patří k této podivné „z kloubů vymknuté“ době.
Nicméně – máme u nás autokino. Areál svitavské Cihelny je pro to jako stvořený. Uzavřený prostor veliké travnaté plochy, kam čtyřikrát do roka zabloudí cirkus. A navíc – Cihelna je ve městě a vlastně není – je na jejím okraji směrem k Poličce.
A tak máme ve Svitavách autokino. Před třiceti lety jsme o takovém projektu snili. To jsme provozovali letní kino na svitavské stadionu, No, auta na fotbalovém trávníku – to asi není nejlepší nápad. Sny se někdy splní… A možná v tomto čase nečase. A je to určitě tak – něco zlý je pro něco dobrý.
Tak tedy máme autokino v Cihelně. A má své jméno – skvělý název: Cihelna Cinema. A vymyslel ho můj kolega Dan Zezula. Vlastně jsem si znovu uvědomil, jak skvělé lidi mám kolem sebe – ten měsíc práce na všem, co musíte zařídit a obstarat:
neboť autokino to není jenom postavit plátno a přijet s maringotkou na místo a jeto… To musíte: nechat do země zabetonovat skruže, aby plátno 10x4 metry mohlo být pozvednuto o půl metru výš, tak aby lidé přes čelní sklo svého auta viděli na obraz. A musíte koupit vysílač, aby byl slyšet zvuk filmu ve vašem autorádiu. Musíte požádat úřad o přidělení zvukové frekvence aby bylo možné ve vašem autě zvuk naladit. A po dobu dvou měsíců vlastně provozujete místní rozhlasovou stanici. Pro nás, a hlavně pro vás je přidělena frekvence 96,7 FM. A musíte koupit nový objektiv, aby mohla maringotka s projektorem stát 40 metrů od plátna a nepřekážela autům diváků ve výhledu. A potom je tolik maličkostí, na které nesmíte zapomenout Třeba pozvat naši starou maringotku s pivem a limonádou s obsluhou z Kavárny v Parku. A k tomu plakáty, upoutávky filmů a tak dál… A to všechno zařídili mí skvělí kolegové: Jarda Pittner, Martin Mohr, Vláďa Steinbauer, již zmiňovaný Dan Zezula, Eva Chlubnová, Lenka Krátká (ta vlastně přišla s nápadem na autokino). Jak už jsem psal – něco zlý je pro něco dobrý. V této podivnosti člověk dobře pozná lidi.
A tak – Cihelna Cinema. Hrajeme každý pátek a sobotu – vždy po setmění. Zaplatíte vždy za auto. Hrajeme nové filmy, ale také ty nejslavnější ze zlatého fondu světové kinematografie. Takové, které chcete vidět na plátně ze svého auta. Prostě si to pořádně užít!
Cihelna Cinema není kino na jedno použití, V létě chceme hrát v parku a v září se vrátit na Cihelnu. A tak i v letech dalších – jaro, podzim: autokino, léto park. A tak nastartujte a přijeďte za námi na Cihelnu. Vždyť kdo odolá Marlonu Brandonovi coby Donu Corleonovi ze sedačky svého auta s blízkými vedle sebe…
Hezké filmové jaro, léto, podzim a zimu

Petr Mohr

Poslední aktualizace: 22.05.2020

20.05.2020 - AUTOKINO ČERVEN

 

Vstupenky k zakoupení on line zde :https://www.smsticket.cz/mista/3433

 

Poslední aktualizace: 21.05.2020

25.05.2020 - JIŘÍ KOLBABA: Nepál - Himálajské dobrodružství

 

JIŘÍ KOLBABA: Nepál - Himálajské dobrodružství

"NEZKOUŠEJ ZMĚNIT NEPÁL! NEPÁL ZMĚNÍ TEBE."

ZRUŠENO

Náhradní termín přednášky Jiřího Kolbaby je 4. 10. 2020.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Poslední aktualizace: 25.05.2020

« 1 2 3 »

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací