Středisko kulturních služeb Svitavy

Koncertní sezóna 2018 - 2019

04.03.2019 Po v 19:00 hod. PRAGUE CELLO QUARTET - HAPPY TOUR

Nabídka pro KPH:

290 Kč (sleva 50 Kč) 

řada 12: sedadla: 16,17

řada 2: sedadla: 7,8,9

 

250 Kč (sleva 40 kč) 
řada: 3 sedadla: 14,15

řada: 16 sadadla: 4,5,6

 

 

v případě zájmu, volejte Fabrika - recepce

Poslední aktualizace: 28.02.2019

2.9.2018 v 19 hodin / kostel sv. Jiljí
Invisible Trio

Představuje se Vám komorní soubor hudebníků v obsazení mezzosoprán, flétna a varhany. Tvoří jej hudebníci s orchestrální i sólovou praxí. Ansámbl se věnuje především interpretaci hudby období baroka, klasicismu a romantismu, ale nevyhýbá se ani skladbám současných skladatelů.

Vstupné : dobrovolné


23.10.2018 v 19:00 hodin / Fabrika
Pavel Zemen

Klavírní virtuoz Pavel Zemen, laureát mnoha klavírních soutěží , vítěz mezinárodní soutěže „Young Academy Award“ v Římě  provede díla zásadních autorů klavírní literatury. Pravidelně koncertuje jak po celé České republice, tak i v zahraničí. Od roku 2017 je pedagogem Konzervatoře Brno.

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

5.11.2018 v 19:00 hodin / Fabrika
Dvořákovo klavírní kvarteto  

Dvořákovo klavírní kvarteto patří mezi přední české komorní soubory.
Klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová, houslista Štěpán Pražák, violista Petr
Verner a violoncellista Jan Žďánský se úspěšně věnují komorní hudbě už řadu
let, jednotlivě i společně. Jako Dvořákovo klavírní kvarteto začali vystupovat
poté, co k užívání jména slavného skladatele dostali svolení od jeho přímého
potomka, pana Antonína Dvořáka III. Terra musica zaznamenala jejich
vystoupení na mezinárodním hudebním festivalu Dvořákova Olomouc
a především jejich premiéru na Pražském jaru, kde kritika ocenila sehraný
a bohatě nuancovaný zvuk kvarteta.

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

8.12.2018 v 19:00 hodin / Fabrika
ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

18.12.2018 v 19:00 hodin / Fabrika

Vánoční koncert Eva Urbanová + Barocco sempre giovane

Koncert světoznámé sopranistky Evy Urbanové a komorního souboru Barocco sempre giovane ve Svitavách. Díky fascinujícímu jevištnímu výrazu a zvučnému hlasu se Eva Urbanová stala první dámou české operní scény. Již bezmála dvacet let patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace i v zahraničí.

Vstupné : 500 kč / KPH 400 kč

 

3.1.2019 v 19:00 hodin / Ottendorferův dům
Moravské klavírní trio - Novoroční koncert

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno - vedoucího skupiny II.houslí Jiřího Jahody a violoncellisty Rudolfa Mrazíka, kteří přizvali ke spolupráci pianistku Janu Ryšánkovou. Hned v následujícím roce se soubor úspěšně prezentoval na soutěži v italském Vercelli. V roce 1999 usedl k violoncellovému pultu Miroslav Zicha, profesor brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Nepřehlédnutelnou činností souboru je je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií.

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

19.3.2019 v 19:00 hodin / Fabrika
Pražský komorní balet

Pražský komorní balet je největší český nezávislý profesionální taneční soubor. Počátky sahají do roku 1964, kdy Luboš Ogoun, Pavel Šmok a Vladimír Vašut zakládají původní Studio Balet Praha. Na ideu Baletu Praha navazuje choreograf Pavel Šmok v roce 1975 a zakládá Pražský komorní balet. Vznik tohoto souboru znamenal velký zlom ve vývoji tehdy ještě československého baletu. Za téměř půl století úspěšné činnosti a umělecké tvorby soubor prošel cílevědomým a úspěšným vývojem, stal se významným reprezentantem tanečního umění České republiky a hlavního města Prahy v zahraničí.

Vstupné : 300 kč / KPH 200 kč

 

4.4.2019 v 19:00hodin / Trám
Vladislav Bláha, kytara & Zuzana Lapčíková, cimbál

Duo se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby duo získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Miloš Štědroň, Antonín Tučapský, Milan Tesař a Jan Meisl, kteří pro duo napsali své skladby, někteří další, své skladby pro duo v současnosti tvoří. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací.

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

30.4.2019 v 19 hodin / Fabrika
Kristína Fialová, viola a  Jitka Čechová, klavír

Kristina Fialová je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Po získání titulu absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se mladé violistce otevřely cesty nejen na přední evropská pódia.
Jitka Čechová je uznávaná česká klavíristka a členka Smetanova tria.Po absolutoriu hry na klavír na pražské konzervatoři u Jana Novotného studovala dále na pražské AMU u profesora Petera Toperczera. Patří mezi nejvýraznější české mladé klavíristy současnosti, mimo jiné je také známa jakožto propagátorka a samozřejmě i vynikající interpretka klavírního díla Bedřicha Smetany, Jehož kompletní klavírní dílo nahrála pro vydavatelství Supraphon.

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

22.5.2019 v 19:00 hod.

Jaroslav Svěcený & Václav Mácha 

Jaroslav Svěcený je proslulý propagátor houslové hry, jeho koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Doposud natočil mnoho CD s díly světových a českých autorů, ze které obdržel několik zlatých či platinových desek. V roce 1996 mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie.

Václav Mácha se narodil v roku 1979 v Praze. Ve svých 15 letech se stal nejmladším posluchačem Hudební fakulty AMU ve třídě Ivana Moravce. Po úspěšném absolvování pražské akademie studoval u Karl-Heinze Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru, kde absolvoval v roce 2001 a poté zde u stejného pedagoga pokračoval v postgraduálním studiu sólového klavíru.
S úspěchem se pravidelně účastní mezinárodních soutěží. Uskutečnil celou řadu celovečerních recitálů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky (již ve svých15 letech měl samostatný recitál v Dvořákově síni pražského Rudolfina), v celé řadě evropských měst a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii. Vystupoval s Českou filharmonií, BBC Symphony Orchetra, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, Sukovým komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, s významnými dirigenty (Bělohlávek, Kukal, Turnovský, Eliška, Koutník, Eiji Oue, Naoshi Takahashi, Kiyotaka Teraoka ad.), předními sólisty a soubory (Josef Suk, Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Jaroslav Svěcený, Bohumil Kotmel, Stamicovo kvarteto, České noneto ad.).
V roce 2009 vystoupil jako sólista s BBC Symphony Orchestra na festivalu BBC Proms 2009 v Royal Albert Hall v Londýně. Od roku 2012 je členem České filharmonie.

Vstupné : 250 Kč / KPH 150 Kč

 

27.5.2019  v 19 hodin / Fabrika
Litomyšlský symfonický orchestr

je těleso působící v Litomyšli více než 100let. Věnuje se interpretaci vážné hudby a pod svými křídly sjednocuje amatérské i profesionální hudebníky všech věkových skupin, působících napříč obory lidské činnosti, od učitelů hudby, přes odborníky technických oborů, po lékaře, či studenty pedagogiky. Spojujícím jmenovatelem a důvodem, proč se tito lidé pravidelně setkávají, je právě láska k hudbě.

Vstupné : 250 kč / KPH 150 kč

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA
Milovníkům dobré hudby nabízíme členství v Kruhu přátel hudby.
Členové KPH mají slevu na vstupném jednotlivých koncertů.
Průkazku si můžete zakoupit v recepci Fabriky od 3.9.2018 (PO – PÁ 06:00 – 17:00)

 

Poslední aktualizace: 08.02.2019

Kruh přátel hudby - Archiv

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací