Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, říjen 2019

04.10.2019 Pá v 19:00 hod. GALAKONCERT ,Štefan Margita a Moravské klavírní trio

 

 

Štefan Margita - tenor
Moravské klavírní trio
Jana Ryšánková – klavír
Jiří Jahoda – housle
Miroslav Zicha – violoncello

Tenorista světového formátu Štefan Margita za doprovodu renomovaného
Moravského klavírního tria zazpívá v unikátním koncertě písně a opery
světového repertoáru.

Svým horkokrevným tenorem rozezvučel Štefan Margita opery v San Francisku, v Miláně i Paříži. V roce 2008 oblékl šat hlavní role v opusu Leoše Janáčka Z mrtvého domu, který uvedla Metropolitní opera v americkém New Yorku. Hlasité ovace naplněných sálů nasává Štefan Margita po celém světě. Vystudoval košickou konzervatoř, v roce 1981 se stal členem souboru zpěvohry divadla v Prešově, odkud přešel na operní scénu v Košicích (1983–1986). V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987–1991) byl současně sólistou Vídeňské Volksoper. V roce 1992 pak přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha (1992–1994). Od roku 1998 působí jako svobodný umělec světového renomé a je opakovaně zván k hostování do Chicaga či Metropolitní opery v New Yorku.


Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997. Hned v následujícím roce se soubor úspěšně prezentoval na soutěži v italském Vercelli. Za dobu své dvacetileté existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Nepřehlédnutelnou činností souboru je je též spolupráce tria se špičkovými operními sólisty všech hlasových kategorií (E. Urbanová, D. Pecková, Š. Margita, A. Kalivodová,  M. Isochi, a mnoho dalších), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 500 Kč, 400 Kč KPH

Prodej vstupenek

11.10.2019 Pá v 18:00 hod. DE FACTO MIMO (Nezávislé divadelní studio z Jihlavy) Martin Kolář: ŽIJÍ MEZI NÁMI

 

Psychologická komedie s vedlejšími účinky. Objevte psychoevokaci a odblokujte se! Kurzy sebeovládání a sebeprosazení pod vedením zkušeného terapeuta! Máte problém? S námi ho můžete vyřešit.

Hrají: Michal Kouba, Pavel Štěpán, Jakub Vyvážil, Dana Holíková, Kamila Koubová, Markéta Ketnerová a Jiří Varhaník (sk.B)

nebo

Hrají: Jiří Šalomoun, Martin Kacafírek, Jakub Vyvážil, Karolína Koubová, Klára Bulantová, Adéla Grossmannová a Martin Kolář (s.kA)

Lightdesign: Adam Hruška & Jakub Vyvážil Zvuk: Robert Kafka Foto plakát: Michal Šaman Kouba Grafické zpracování plakátu: Antonín Urbánek – TRALALART Design židlí: Adam & Martina Kolářovi Scénář: Martin Kolář Choreografie a režie: Martin Kolář & De Facto Mimo

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 150 Kč

11.10.2019 Pá v 19:30 hod. SYxtet – OZVUČENO!

 

 

Svitavský vokální xtet se představí v novém stylu. Přijďte si do Fabriky poslechnout oblíbené songy v rytmu swingu, jazzu a popu na premiérový koncert s novým ozvučením.

Přesně rok po spuštění úspěšné kampaně „Ozvučte SYxtet!“ se svitavští vokalisté představí domácímu publiku s novou aparaturou. Uslyšíte nejen již známé písně, ale i novinky. Se SYxtetem vystoupí také několik hostů, dozvíte se něco ze zákulisí kampaně, bude se slavit. Hlavně si ale užijete sladěné hlasy podpořené profesionálním ozvučením.

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji ve svitavském informačním centru nebo rezervovat na facebookové stránce SYxtetu. Těšíme se na vás!

Místo konání: Fabrika Svitavy

17.10.2019 Čt v 19:00 hod. MARTA KOVÁŘOVÁ (Budoár staré dámy) + DOMINIK ZEZULA (Děti mezi reprákama, Post-hudba, Ministerstvo popu...) Marta Kovářová (dříve Marta Svobodová)

 

Hlas a duše brněnské legendární kapely Budoár staré dámy.
Dalo by se říci, že je Marta renesanční osobou brněnské alternativní scény.
Skládá hudbu, píše texty, věnuje se výtvarné činnosti, natáčí, tančí...
Mimo rodného Budoáru staré dámy prošla kapelami Furré a Květy
V klubu Tyjátr vystoupí pouze s akustickou kytarou bez Budoáru v zádech.

 

DOMINIK ZEZULA

Textař, zpěvák, kytarista, performer a spontánní básník.
Brněnský rodák, který vyrůstal ve Svitavách a zakotvil v Praze.

Na výčet jeho hudebních projektů přestanou za nějaký čas stačit prsty jedné ruky.
Post-hudba, Děti mezi reprákama, Yöllä, Ministerstvo Popu

Projekt Post-hudba vydal na konci března desku s názvem Není se na co těšit,
ale vy, návštěvníci večera dvou nezaměnitelných tváří české nemainstreamové hudby, se na tento večer rozhodně těšte. Bude to jedinečný večer dvou výjimečných osobností naší hudební scény.

Místo konání: klub Tyjátr

Vstupné: 150 Kč

Prodej vstupenek

18.10.2019 Pá ve 20:00 hod. SCHODIŠTĚ

 

Externí koncert SKS

SCHODIŠTĚ (ex-Nahoru po schodišti dolů band) – 35 LET! x Doktor Krajíček 60

Schodiště vesele brázdí hudební „moře“ se svižným výročním programem, který kombinuje písně z nejslavnějšího období na přelomu století (alba Ukazovák nasliněnej a Svinska pržola) s vypalovačkami z desek Tanec (2007), Roztoky (2011), EP poloKruh (2016)… a přidává dobrých pět fungl novinek. Doktor Krajíček slaví 60, Schodiště 35 a na příští rok se rýsuje nová řadová deska.
Za 35 let existence odehrála kapela nazývaná dříve Nahoru po schodišti dolů band přes tisíc koncertů. Nejprve na chvostě nové vlny osmdesátých let jako předzvěst dnešního ska, po sametové pauze pak absorbujíc další a další vlivy, krok za krokem k pozici jedné z vyhledávaných tuzemských klubových kapel.
Sil a chuti je v kapele víc než kdy dřív, sedmihlavá smečka střílí od boku jednu pecku za druhou, mladé publikum v předních liniích hledišť si s pamětníky s chutí zatančí na novinky (Nebudu, Stařena) i na prověřené jistoty jako Beze vší poezie, Karty jsou rozdaný, Dokonalá kost, Ve čtyři ráno nebo Pytlíky ČSA. Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět.

 

 

Místo konání: klub Tyjátr

Vstupné: 200 Kč předprodej, 250 Kč na místě

Prodej vstupenek

23.10.2019 St v 17:30 hod. Jak motivovat děti v dnešní době počítačové ?

PhDr.Marian Jelínke, Ph.D.

kouč Karolíny Plíškové a bývalý dlouholetý kouč Jaromíra Jágra

 

Proč je důležité mít limity ve svém životě ? 

Jak budovat vztah mezi rodičem a trenérem, učitelem ?

Proč je důležité vystupovat z komfortní zóny ?

Jak vést děti, aby naplno využili svůj potenciál?

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč

Prodej vstupenek

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací