Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, květen 2020

04.05.2020 Po v 19:00 hod. IVAN HERÁK - Cikánský houslový virtuóz

 

Ivan Herák patří k nejvyhledávanějším českým cikánským houslovým virtuózům.
Studoval na Konzervatoři v Topolčanech u ruského profesora Oleg ter Martirosova.
Jako žádaný primáš několika cikánských kapel se plně věnuje koncertní činnosti
na českých i zahraničních pódiích a vyhlášených festivalech po celé Evropě (Menuhinův festival - Gstaad Švýcarsko, Martinu Festtage - Basilej Švýcarsko, České doteky hudby, Concentus Moraviae, Sinti Roma, Celoslovenský festival romských primášů a řada dalších).
Na svém kontě má řadu nahrávek a spolupracuje s uznávanými kulturními osobnostmi, jakými jsou Jaroslav Svěcený, Zuzana Lapčíková, Yvetta Blanarovičová, Iva Bittová, Ida Kelarová, Lubomír Brabec a další. Jako sólista vystupuje též s Talichových komorních orchestrem, pro něhož vytvořil řadu transkripcí.

 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 250 Kč, 150 Kč KPH

06.05.2020 ST v 19:00 hod. VLADIMÍR MIŠÍK & ETC...

 

 

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od šedesátých let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí.

Pod značkou ETC začala kapela s Vladimírem Mišíkem vystupovat v roce 1974. Přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v osmdesátých letech koncertuje Vladimír Mišík s ETC dodnes.
Kapela vydala 10 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné a ceněné album „Ztracený podzim“ (Zlatá deska), pojmenované podle zhudebněné básně Emila Boka.
Úspěšným turné doprovázeným mnoha hosty oslavila kapela ETC v roce 2014 čtyřicet let své existence.
V listopadu 2019 vydal Vladimír Mišík ve spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem devět let po poslední řadové desce sólové album “Jednou tě potkám”. Tentokrát přizval Vladimír Mišík k natáčení alba muzikanty z Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova (Matěj Belko, Martin Novák, Petr Ostrouchov a Josef Štěpánek) a řadu hostů (Jiří Bárta – violoncello, Jan Steinsdörfer – piano, Jan Kořínek – Hammond, Casey Driessen – housle, Norbi Kovács – kytara, Markéta Foukalová a Veronika Vítová – vokály, a další). S irským písničkářem, zpěvákem a svým vrstevníkem Paulem Bradym nazpíval Vladimír česko-anglický duet s názvem “Brothers”.

Celkem obsahuje album 14 nových skladeb. Pro Vladimíra Mišíka je podle jeho vlastních slov tím “nejosobnějším albem”. Prolíná se jím totiž několik velmi osobních témat. V titulní skladbě “Jednou” s textem Václava Hraběte, podle níž je album pojmenováno, přichází Vladimír s tématem osudového setkání. Jak sám říká: “Mě se ten text dotýká i tím, že není jen o setkání s děvčetem. To může být i o tom finálním setkání. Je to taková moje zpověď.” Album je i Vladimírovou výpovědí o lásce k poezii. Vždyť to byl právě on, kdo do české rockové hudby přinesl tvorbu velkých básníků.

Vladimír Mišík pokračuje v koncerní činnosti s kapelou ETC v obsazení:
Vladimír Mišík – kytara, zpěv
Petr „Kulich“ Pokorný – kytara
Pavel Skála – kytara, zpěv
Pavel Novák – basa
Jiří Zelenka – bicí, zpěv
Vladimír Pavlíček – housle


Předprodej vstupenek od 9. 3. v recepci Fabriky a on-line na: https://www.smsticket.cz/

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350,- Kč v předprodeji , 400,- Kč na místě

13.05.2020 St v 19:00 hod. DIVADLO VERZE (Praha) Romain Garry, David Prachař: ŽIVOT S KRAJTOU

 

Klaunská one-man show v podání Davida Prachaře se nevyhýbá humoru a nadsázce, když popisuje všední dny v Paříži.

Soužití bezvýznamného pařížského úředníčka s krajtou je, ač zarámováno do humorných situací, hořké vyprávění o hluboké osamocenosti člověka uprostřed velkoměsta.
Novela francouzského spisovatele Romaina Garryho Život s krajtou inspirovala Davida Prachaře k vytvoření svébytné kreace o vyšinutém světě a osamělých existencích, které skrývají své strasti v anonymitě velkoměsta. Na inscenaci se s ním podílel jeho syn Jakub Prachař a Pavel Fajt, kteří obstarali hudební a zvukovou podobu inscenace.

scénář a režie: David Prachař

Hrají:
David Prachař / Jakub Prachař / Pavel Fajt

 

https://www.divadloverze.cz/

 

Délka představení: 90 minut (bez přestávky)

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

19.05.2020 Út v 19:00 hod. LORDI

 

 

Skandální salonní komedie o třech rozpustilých slovenských Lordech,
kteří si v Londýně rozdělují dámy a za sexuální zážitky s nimi si nadělují červené
a černé body. Jednoho večera však poruší svá pravidla a dojde ke katastrofě…


Představení je nevhodné pro mládež do 15 let

 

Předprodej vstupenek již nyní v recepci Fabriky a on-line: https://www.smsticket.cz

 

Hrají: Martin Hofmann - Filip Rajmont - Peter Serge Butko - Martin Kotecký

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 390 Kč přízemí, 350 Kč balkón

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací