image
Koncert
Akce je pro děti
child_care

1. adventní neděle: Tomáš Kočko & Orchestr + Helena Petráková

Přední představitelé tuzemské world music a dvojnásobní držitelé ceny Anděl!

event 3. 12. 2023 schedule 16:00 location_on náměstí Míru - horní část

Program 1. adventní neděle:

16:00 - 17:00

Tomáš Kočko & Orchestr


17:00

Rozsvícení vánočního stromu


17:05 - 17:30

Helena Petráková - Adventní dudácký recitál


17:30

Čertovská jízda


18:00

Adventní koncert ZUŠ v kostele Navštívení Panny Marie


Tomáš Kočko & Orchestr

Skupina žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin. Utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje chutě širokého spektra současných posluchačů. Dvě alba „Poplór“ (2006) a „Cestou na jih“ (2012) získala ocenění Anděl, album "Velesu" (2016) se na dlouhou dobu umístilo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts. Titul "Do kamene tesané aneb Ondráš" se stal předobrazem polského divadelního představení "Ondraszek - pan Łysej Góry". Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou koncertují Tomáš Kočko & ORCHESTR v Evropě od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových.

Tomáš Kočko & Orchestr představuji novinkové album "ONA"!

Tomáš Kočko & ORCHESTR přidávají do své diskografie další kolekci původem lidových písní. Tentokráte je hlavní tématem žena ve všech podobách a dobách. Její síla, vědomí sebe, smutky i radosti v kontextu moravské folklórní tradice. Zatímco jejich první album - Horní chlapci - je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, poslední řadové CD - ONA – přináší pestrou fúzi žánrů pevně ukotvenou v odkazu moravské tradiční hudby. A v rozpětí mezi těmito alby najdete tvorbu tohoto jedinečného seskupení.

www.kocko.cz


Helena Petráková (Radošovice)

Na výuku hry na dudy jsem se jako malá přihlásila „omylem“, když jsem neporozuměla žertu svých rodičů. Původní nechuť pro tradiční strakonický nástroj vystřídala radost ze hry a stala se ze mě hrdá dudačka. V 15 letech jsem se přidala k alternativní (rockové) skupině MaMuMa a vytáhla nástroj před zcela nové publikum – pankáče ve Volyni. Vesele pogovali a tak jsem tuto novou dimenzi hraní na dudy v kapele pěstovala nadále. Jako předkapela jsme hráli párkrát naší oblíbené Mňáze, občas jsem si jako host békla např. s Démophobií. Mimo účinkování v MaMuMě se v současnosti občas nechám zlákat k nějakému sólo vystoupení v baru, domově seniorů nebo na svatbě. Nejraději mám ale komorní koncerty v kruhu vodáckých přátel, za zmínku stojí již tradiční jarní stodola u našeho kamaráda na Šumavě.


vstup zdarma


DĚKUJEME PARTNEROVI „ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU“ SKUPINĚ ČEZ