image

Agentura Harlekýn - Eduardo De Filippo: Filumena Marturano

Manželství po italsku s dojetím a komikou. Divadelní abonentní cyklus Jaro 2023

event 20. 4. 2023 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

Agentura Harlekýn (Praha)

Eduardo De Filippo: Filumena Marturano

Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti! Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné tragikomedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby.

Domenico je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu. Tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let, společně prožitými roky vzniklo nesmazatelné pouto. Jednoho dne však Domenico přijde s tím, že se po všech těch letech ožení s jednou mladou holkou, což Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

autor: Eduardo De Filippo / režie: Zdeněk Kaloč / překlad: Oldřich Kautský /

úprava scénáře: Zdeněk Kaloč

hrají:

Filumena Marturano: Simona Stašová / Domenico Soriano: Svatopluk Skopal / Alfredo Amoroso: Čestmír Gebouský / Rosalia Solimene: Jaroslava Pokorná nebo Jaroslava Tvrzníková / Diana: Katrin Weitzenbauerová / Umberto: František Skopal / Riccardo: Josef Fečo nebo Antonio Šoposki / Michele: Filip Cíl nebo Robert Hájek / Nocella advokát: Libor Hruška nebo Zdeněk Hruška / farář: Václav Legner

Představení je uváděno pod záštitou velvyslance Italské republiky Pasquale D´Avino a Italského kulturního institutu v Praze.

www.harlekyn.cz

Délka představení: 135 minut (včetně přestávky)

Prodej vstupenek (přístavky) bude zahájen vždy 14 dní před představením.

Změna programu vyhrazena.

Všechna představení se konají ve Fabrice vždy od 19:00 hodin.

Abonentní vstupenka na sezónu stojí 1200,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 400,- Kč.

Předprodej abonentek bude zahájen 20. února v recepci Fabriky.

(pondělí - pátek 6:00 - 17:00 hodin)

Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od 6. února do 19. února 2023 v recepci Fabriky Svitavy.

 

toll 400 Kč