image

Divadlo Bez zábradlí (Praha) - Antony Jay, Jonathan Lynn: Jistě, pane premiére!

Kdyby to nebylo tak k smíchu, bylo by to spíš k pláči.

event 13. 11. 2023 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

Břitká komedie o tom, jak se dělá velká politika. Nejen v Británii. Nezadržitelný proud hlášek a salvy smíchu v nejúspěšnější britské komedii posledního desetiletí!

Premiér Jim Hacker a tajemník Sir Humphrey Appleby jsou zpět! Autoři Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného britcomu divadelní komedii. Ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku.

Vláda je v krizi a premiér Jim Hacker má problém. Je třeba zachránit před krachem zemi, Evropu, ale především svou pozici. Tajemník kabinetu Sir Humphrey Appleby má naštěstí smělý plán.

Původně zamýšlená instruktáž pro manažery demonstrující odstrašující chování politiků si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Dokonce mezi politiky. Margaret Thatcherová na motivy seriálu napsala krátký skeč, ve kterém se objevila na Vánoce roku 1984. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob.

V představení je použit stroboskop!


režie: Karel Heřmánek a Michal Pavlík / překlad: Martin Stropnický / scéna: Karel Heřmánek / kostýmy: Jana Berg


Hrají:

Jim Hacker: Karel Heřmánek st. / Sir Humphrey: Josef Carda / Claire Sutton: Dana Morávková / Bernard Wooley: Karel Heřmánek ml. nebo Tomáš Havlínek / Velvyslanec: Ladislav Županič / Jeremy Burnham: Petr Pospíchal

www.bezzabradli.cz

Délka představení: 130 minut (včetně přestávky)

Vstupné: 400,- KčZměna programu vyhrazena.

Všechna představení se konají v Kulturním centru Fabrika vždy od 19:00 hodin.

Abonentní vstupenka na sezónu stojí 1200,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 400,- Kč.

Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od 1. září do 19. září 2023 v recepci Fabriky Svitavy (pondělí - pátek 6:00 - 17:00 hodin). Předprodej zbylých volných abonentek bude zahájen

22. září 2023. Prodej vstupenek pro veřejnost (přístavky)bude zahájen vždy 14 dní před konkrétním představením.

toll 400 Kč