image

Městská divadla pražská a Divadlo Drak - Antigona

Divadelní abonentní cyklus Jaro 2024

event 21. 2. 2024 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

Městská divadla pražská v koprodukci s Divadlem DRAK (Praha a Hradec Králové)

Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček podle Sofokla: Antigona


Autorské zpracování antického mýtu vyprávějící o složitostech dospívání v podivné době a ještě podivnější rodině.


Toto není námět latinskoamerické telenovely ani nekonečného seriálu z periferie velkoměsta, ale osud mladé hrdinky jedné staré antické tragédie: Její otec zavraždil svého otce, jejího dědečka, a spal se svojí matkou. A zároveň teda i její matkou. A tím pádem taky babičkou. Její bratři se zabijí navzájem a jednoho z těch bratrů nedovolí pohřbít její budoucí tchán. A taky teda bratr její matky. Nebo babičky. Jak se to vezme.

A ani se sestrou to nemá úplně jednoduché. Nebo sestra s ní? Těžko říct…Oidipovský komplex, Psýché, Erós. Jenom ten Xanax není slovo z řečtiny, klidně by ale mohl být. Každopádně dokráčet s takovou náloží na zádech až na samý práh dospělosti se zdá spíš jako Pyrrhovo vítězství. Čím si to vůbec zasloužila? Proč se nemohla narodit do nějaké normální rodiny?

Je vůbec nějaká rodina normální?


Naše hrdinka by ráda konečně vzala svůj osud do vlastních rukou. Je ale postavena před absurdní zákaz, který oživuje všechny stíny rodinné minulosti. Jenže proč by zrovna ona měla nést tíhu křivd a provinění, kterých se dopustil někdo jiný? Zdá se, že aby se dalo vůbec normálně žít, nezbývá jí než nejdřív zásadně přehodnotit svůj vztah k autoritám, k rodičům, k blízkým, ke světu a nakonec i k sobě samé.


režie: Jakub Vašíček / dramaturgie: Tomáš Jarkovský / hudba: Daniel Čámský /

pohybová spolupráce: Dora Sulženko Hoštová / scéna: Kamil Bělohlávek


hrají:

Antigoné: Jazmína Piktorová / Isméné: Edita Valašková / Haimón: Milan Hajn / Polyneikés: Šimon Dohnálek / Eteoklés: Luděk Smadiš / Kreón: Petr Reif / Eurydiké: Barbara Jarkovská Humel / Teiresiás: Jiří Vyšohlíd / Cháron: Jan Popela / náčelník sboru: Dominik Linka / sbor: Pavla Lustyková, Petra Cicáková, Pavel Černík, Jan Čipčala, Šimon Ženíšek


www.mestskadivadlaprazska.cz


Inscenace je vhodná pro diváky od 13 let

Délka představení: 80 minut (Inscenace nemá přestávku.)

Vstupné: 450 Kč
Všechna představení se konají v Kulturním centru Fabrika vždy od 19:00 hodin.

Abonentní vstupenka na sezónu stojí 1500,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 450,- Kč.

Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od 29. ledna do 13. února 2024 v recepci Fabriky Svitavy (pondělí - pátek 6:00 - 17:00 hodin). Předprodej zbylých volných abonentek bude zahájen 14. února 2024. Prodej vstupenek pro veřejnost (přístavky)bude zahájen vždy 14 dní před konkrétním představením.

 

toll 450 Kč