image

Divadlo Kalich - Dobře rozehraná partie (ZRUŠENO)

Zrušeno z důvodu onemocnění v souboru. Náhradní termín v jednání

event 6. 6. 2024 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

Představení je zrušeno z důvodu onemocnění v souboru.

O náhradním termínu vás budeme informovat.


Divadlo Kalich (Praha)

Stefan Vögel: Dobře rozehraná partie


V této partii vyhrává každý... radost ze života!


Barbora Hrzánová a Radek Holub si jako svou novou společnou inscenaci vybrali na českých jevištích již prověřenou, výborně napsanou komedii Dobře rozehraná partie, na níž se opět sejdou s vyhlášenou režisérkou Lídou Engelovou, se kterou mají za sebou už několik úspěšných spoluprací.


Dobře rozehraná partie v sobě skrývá velké téma, a to sílu přátelství, zájmu o sebe navzájem, ochoty si pomoci a být si na blízku, i když to kolikrát není zrovna jednoduché, ale o to cennější je nahlížet na to s humorem. Hru napsal komediograf Stefan Vögel, sám kabaretiér, který umí dobře pointovat jak slovně, tak situačními gagy. Je jímavá, směšná, místy hluboká, tedy přesně taková, jaká by měla být hra, v níž se herci mohou pustit za hranice svých životních a hereckých zkušeností.


Hlavním hrdinou této brilantní konverzační komedie je zatrpklý stárnoucí vdovec Fred Kowinski, který dávno propadl pocitu, že nic v současném světě pro něj nemá smysl a nestojí za to se vídat s druhými lidmi, tedy kromě starého kamaráda, s nímž se pravidelně potkává na partii šachů. Nezmůže s ním nic ani jeho syn, ani najaté hospodyně, s nimiž se Kowinski vždy velmi rychle rozloučí. Až do jeho neměnného morousovitého života vstoupí temperamentní hospodyně Rozalie a rozehraje s ním svoji partii, a to nikoliv na šachovnici, v níž se navíc hraje podle jejích pravidel!


Po boku Barbory Hrzánové a Radka Holuba uvidíme Lukáše Jurka, Barboru Mošnovou a poprvé na českém profesionálním jevišti po ukončení studia herectví ve Francii se představí Antonín Holub v alternaci s Romanem Tomešem, který se vedle svých úspěchů v muzikálovém oboru poprvé objeví v čistě činoherní roli.


režie: Lída Engelová / dramaturgie: Johana Kudláčková / překlad: Magdalena Štulcová / úprava: Johana Kudláčková a Lída Engelová / scéna: Ivo Žídek / kostýmy: Barbara Horáková Fehérová / hudba: Zdeněk Zdeněk


hrají:

Barbora Hrzánová / Radek Holub / Lukáš Jurek / Roman Tomeš nebo Antonín Holub / Barbora Mošnová

www.divadlokalich.cz


Délka představení: 130 minut (včetně přestávky)


Vstupné: 450 Kč


Všechna představení se konají v Kulturním centru Fabrika vždy od 19:00 hodin.

Abonentní vstupenka na sezónu stojí 1500,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 450,- Kč.

Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od 29. ledna do 13. února 2024 v recepci Fabriky Svitavy (pondělí - pátek 6:00 - 17:00 hodin). Předprodej zbylých volných abonentek bude zahájen 14. února 2024. Prodej vstupenek pro veřejnost (přístavky)bude zahájen vždy 14 dní před konkrétním představením.

toll 450 Kč