image

Divadlo pod Palmovkou (Praha) - Tomáš Dianiška a Igor Orozovič: Bezruký Frantík

Groteska o klukovi, který nemohl obejmout svou milou.

event 5. 10. 2023 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

Čáp, který ho nesl rodičům, mu před narozením ukousl ruce, a tak se Frantík narodil bez nich.

Jeho upřímné nadšení je však naprosto nakažlivé. A to i v dobách, kdy je optimizmus jediné bohatství, které mu zbývá. Nohama se naučil dělat vše, co dítě potřebuje – vzít kámen a přehodit kostel, pouštět draka, cvrnkat kuličky a taky se prát. Spolužačky nosí krátké sukně, přišla nabídka z obludária a z fronty se vrací další mrzáci. Černo-černá komedie podle skutečného příběhu se soustřeďuje na vypjaté chvíle Frantíkova života, v nichž tvrdohlavý člověk usiluje o vymanění se z daného osudu i prostředí. Na pozadí novodobých českých dějin tak Frantíka čeká veliký zápas o lidskou důstojnost.

Tato inscenace získala nominaci v Cenách divadelních kritiků za Poprvé uvedenou českou hru v roce 2019 a Jakub Albrecht získal Cenu za mužský herecký výkon.


režie: F. X. Kalba / výprava: Lenka Hollá / hudba: Ivan Acher a Igor Orozovič /

pohybová spolupráce: Marek Zelinka / dramaturgická spolupráce: Ladislav Stýblo


Hrají:

bezruký Frantík: Jakub Albrecht nebo Vojtěch Fülep / dráb, Jan, Bedřich, Šerkán, Henry Ford, muž, podnikatel z Rožnova, Vlasta Burian, agent 2 a další: Adam Vacula / farář, chlapeček, školník, Luďek, prezident USA, reportér, agent 1 a další: Tomáš Dianiška / Frantíkova matka, holka, Lída, Štětka, Miluška a další: Tereza Dočkalová nebo Barbora Kubátová / Šimon, František Bakule: Igor Orozovič nebo Denny Ratajský / soudkyně, spolucestující, porodní bába, učitelka, Eva, tlumočnice, žena a další: Nataša Bednářová nebo Pavla Gajdošíková /vypravěč (ze záznamu): Jan Hartl /student Jedličkova ústavu: Rosalie Malinská | Gabriela Farr | Mária Leherová | Jaroslav Blažek | Vendelín Urban | Jakub Kalián | Hynek Tajovský

www.podpalmovkou.cz

Délka představení: Délka představení: 105 minut (Inscenace nemá přestávku.)

Vstupné: 400,- Kč

toll 400 Kč