image

Dorota Barová Trio + Ochepovsky Project (JAZZPOT 2024)

Něžné písně Doroty Barové a nespoutaná energie fusion ansámblu Ochepovsky Project v rámci prvního večera festivalu JAZZPOT 2024.

event 17. 5. 2024 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

Dorota Barová Trio

Violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová je vedle své úspěšné sólové dráhy známá především z dua Tara Fuki, jazzové kapely Vertigo či projektu členů kapely Korben Dallas, Tugriki, a také je stálou členkou kapely Anety Langerové. V současné době má ve své diskografii dvě autorská alba: debutové Andělem oceněné album ILUZJA a současnou novinku DOTYK. Nové album přináší kolekci autorských písní a textů, které nahrála v triu s kytaristou Miroslavem Chyškou (Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers) a baskytaristou Milošem Klápštěm (Aneta Langerová, MarZ, Janoušek-Wroblewski Quartet, Beata Hlavenková). Celé album je nazpívané v polštině a kromě jejích vlastních textů je na něm také zhudebněná báseň oblíbeného polského básníka Krzystofa Kamila Baczyńského, jedním textem přispěla polská autorka a novinářka Teresa Drozda. Svojí intimní náladou a rafinovanou jednoduchostí nové album volně navazuje na předchozí Iluzju. A právě v sestavě s Miroslavem Chyškou a Milošem Klápštěm zavítá Dorota Barová i k nám do Fabriky.


https://youtu.be/9-RjmW64OmI

https://dorotabarova.webnode.cz/Ochepovsky Project

Ansámbl Ochepovsky Project byl založen roku 2016 a poměrně rychle zaujal svou žánrovou eklektičností a výjimečným souzněním hráčů. Žánrově nezařaditelná tvorba mísí prvky jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu. Kromě tuzemských pódií zaznamenala formace četné úspěchy v zahraničí s koncerty v Německu, Polsku či Slovensku. Sestava, která v sobě vždy koncentrovala vynikající hráče české jazzové a alternativní scény, se postupně ustálila na formaci: cellista Šimon Marek, trumpetista Miroslav Hloucal, saxofonista a klarinetista Petr Kalfus, klávesista Jan Aleš, baskytarista Ondřej Hauser a bubeník Michal „Kolouch“ Daněk. Roku 2016 vyšlo album I’m the Wind, o tři roky později navázali sedmi-písňovým live EP Take Care of Me. Od roku 2021 vystupuje s kapelou turecká zpěvačka ILÆY. Kromě tuzemských pódií zaznamenala formace četné úspěchy v zahraničí s koncerty v Německu, Polsku či Slovensku. Po osmi letech činnosti kapela bohužel ukončuje svou kariéru a loučí se s fanoušky novinkovým siglem Satellite a třemi posledními koncerty. Máme štěstí, že jednou z těchto tří zastávek je i naše Fabrika.


https://youtu.be/eyjg8Tv5T1w

https://youtu.be/VTVbx-ntjh4

https://www.ochepovsky.com/Stolová úprava sálu, bez místenek.

toll 300 Kč

Vstupenky zakoupíte v síti smsticket a na recepci Fabriky