image

Gig 'n' Špíl 3 - Midnight Swimmers, Studio Damúza, Postochotnický soubor Jatelinka

Mladé divadlo a čerstvá muzika nejen pro mladé... tentokráte s Midnight Swimmers, Studiem Damúza a Postochotnickým souborem Jatelinka

event Pá 7. 3. schedule 19:00 location_on Divadlo Trám

Třetí pokračování cyklu Gig´n´Špíl, kde se skvělá a nová divadla potkávají s čerstvou muzikou. Začínáme divadlem v Trámu v 19:00 a pak se zhruba ve 20:30 přesuneme na kapelu do alternativního klubu Tyjátr.


Studio Damúza - Krajina v Baťůžku


Cestopisné hudebně-objektové vyprávění z krajiny obydlené příběhy. Z ostrova, kde

se ovce barví na modro a na růžovo a kde prší zdola nahoru. Stopování, přespávání,

vyptávání, buskování, putování. Spousta krásné živé muziky, trocha tajemna a hodně deště. Prostě Irsko...

Uhrančivé, komorní a výsostně hudební imprese z Irska v podání třech úžasných herců a hudebníků, kteří s představením úspěšně objeli hned několik loňských přehlídek včetně Loutkářské Chrudimi.


Koncept, režie-dramaturgie: Markéta Labusová, Iva Ščerbáková, Tomáš Mašek

Scénografie: Iva Ščerbáková

Perfomeři: Markéta Lábusová, Iva Ščerbáková a Tomáš Mašek

Produkce: Jakub Philipp – Studio Damúza


Projekt vznikl s laskavou podporou Nadace nadání manželů Hlávkových, AMU v Praze a Irského velvyslanectví v ČR


https://damuza.cz/krajina-v-batuzku/


Postochotnický soubor Jatelinka - Pluto


Dva vypravěči, jedna loutka a příběh o tom, jak daleko může jeden dojít, když se chce dostat zpátky.


Ve třinácti letech Daniel Horečný a Šimon Dohnálek nacvičili svůj první divadelní kus inspirovaný hodinou přírodopisu, ve které vyškrtávali z učebnic planetu Pluto. Dnes po společných studiích astrologie ve Zlíně a astronomie v Praze opět přináší progresivní pohled na témata vskutku vesmírná, jako je smysl života a proč je jeden takový, jaký je.


Neuvěřitelně zábavné a strhující představení dvou divadelních nadšenců, které vám přiblíží věci tak vzdálené. Představení, jež s úspěchem hostovalo na několika přehlídkách jako: Ejhle Loutka, Mezinárodní festival Regiony v Hradci králové a festivalu Maňána v Praze.


Autor, režie, hrají: Šimon Dohnálek, Daniel Horečný.

Umělecká spolupráce: Petra Cicáková, David Ledvinka, Jana Neduha, Edita Dohnálková Valášek.


Midnight Swimmers - koncert


Kapela Midnight Swimmers, založená před pandemií v Londýně, ve své tvorbě balancuje na hraně undergroundu a pop music kombinováním indie-rockových groovů a zasněných melancholických ambientů.


V březnu 2024 vydali své debutové EP Oceans & Seas, které následně představili na turné po České republice a Polsku. Jejich tvorba si rychle získala pozornost, což potvrzuje i postup do finále soutěže Startér Rádia Wave s debutovým singlem Green Creature.


https://www.youtube.com/watch?v=2-XSVdIKaIQ&t=765s


Vstupné: 220 Kč (dospělí) / 120 Kč (studenti)

Vstupenky v předprodeji na recepci KC Fabrika a v den konání akce na místě.