image

Ozvěny svitavské Porty + Adéla Bohadlo s kapelou

PH+, Lucy & HangOver, Adéla Bohadlo s kapelou, Střemkoš

event 7. 7. 2024 schedule 14:00 location_on park Jana Palacha

Harmonogram:

14:00 úvod

14:05 PH+

14:50 Lucy & HangOver

16:10 Adéla BOHADLO s kapelou

17:40 Střemkoš

18:30 konec


Představení účinkujících:


PH+ (Hradec nad Svitavou)

Vítězové diváckého hlasování svitavské Porty o sobě píší: "Známe se rok a půl. Petr je z Kladrub nad Labem a Helena z Hradce nad Svitavou. Seznámil nás společný kamarád. Začali jsem spolupracovat se skupině Spolu. Petr hraje také v kapele Univerzal (kapela z Ředic), kam Helču v letošním roce přizval ke spolupráci. Oba naplňuje láska k hudbě a tvoření autorských písní. Vznik seskupení PH+ datujeme k 6. 3. 2024 a vzniklo především kvůli účasti na oblastním kole Porty."


Lucy & HangOver (Hartvíkovice)

HangOver bylo původně mužská trio, hrající akusticky známé pop hity. V roce 2022 se potkali s Lucy (ostřílenou muzikantkou a cestovatelkou, vlastním jménem Lucie Dobrovodská), když se chtěli dozvědět více o spojení cestování s muzikou a práce na zaoceánských lodích. Slovo dalo slovo, několikrát si spolu zahráli jen tak pro radost a pak všem došlo, že tohle těleso musí fungovat společně, protože to má prostě grády!

Společně vystupují jako Lucy & HangOver od roku 2023. Mají cíl předávat lidem radost a neskutečnou energii.

Lucy & Hangover se zaměřuje na žánry moderní Country/Pop/Folk/Rock/. Svým osobitým a nezaměnitelným stylem hrají vlastní autorské písně a také covery známých songů.

Lucie Dobrovodská - zpěv, ak. kytara, mandolína

Michael Zapletal - zpěv, ak. kytara, banjo

Jakub Šimon - zpěv, el. kytara

Stanislav Polášek - baskytara

Martin Kružík - bicí, perkuseADÉLA BOHADLO S KAPELOU

Adéla Bohadlo, dříve známá pod jménem Jonášová, je dcerou legendy českého folku, Pavlíny Jíšové. Po 8 letých zkušenostech ve folkové kapele své matky, se Adéla rozhodla vydat na sólovou cestu. Její hudba se začala rozvíjet mimo tradiční folkový žánr a překračovat hranice do oblasti mainstreamu. Adéla je autorkou svého díla a je známá svým nezaměnitelným rukopisem. Má za sebou dvě úspěšná sólová alba a její nejznámější hudební videoklipy jsou Salsa a Dejvice. V současné době vystupuje v doprovodu svého manžela Oldřicha Bohadlo a bubeníka Jakuba Dřeveckého.

Pražský křest nové desky Mateřská dovolená se sice již uskutečnil, ale vy se můžete těšit na ten svitavský!


Střemkoš (Střemeníčko)

Střemkoš je kapela s kořeny ve folkrocku, blues, šansonu, worldmusic a tanga, kterou si založili v r. 2011 k potěše vlastní i okolí Michal Schmalz se ženou Ivou ve svém bydlišti Střemeníčko (na dohled od hradu Bouzov u Olomouce) spolu s dalším členem bývalého Damijánu baskytaristou Janem Hajnem (Olomouc) a akordeonistou Zbyňkem Špačkem (Frenštát p. Radhoštěm.). Později se přidali multiinstrumentalista Karel Haderka (Litovel), s nímž Michal a Iva hrají ochotnicky divadlo, pak spec. pedagožka pro děti s autismem Iveta Valentová (Mohelnice) – zpěv, housle a od r. 2023 i brněnský flétnista a saxofonista Tomáš Indoš Továrek, který kromě Střemkoše hraje jazz, latinsko americkou a romskou hudbu.

Vznik: 4/2011,Střemeníčko

Hudba: folkrock, blues, šanson, worldmusic, tango

Vlivy: folk, jazz, worldmusic, rock, jakákoliv lidová hudba, šanson, divadlo

Texty: v 90% vlastní – posbírané životem v zubní ordinaci hanáckého maloměsta a četbou básní ( u přejatých H. Hegerová, Z. Navarová, B. Hrzánová)

Střemkoš nahrál v r. 2014 dvoj CD „Čáry“ a v r. 2019 CD „Asi si…“ Michal a Jenda hráli s Leonou Machálkovou v Damijánu, který získal v r. 1988 interpretační Portu v Plzni.

Jiné: 3 členové hrají spolu ochotnické divadlo, pro které Michal píše hry (letos pátou), 2skladby,

které ve Svitavách budeme hrát jsou napsáno pro divadlo, spolu s kamarády básníky ,malíři, performery pořádáme komponované pořady, kam si zveme např. I. Šmoldase, A. Strejčka, J. Duška, A. Goldflama aj. Michal má pořad svých zubařských povídek a písní „Bolet to nebolí“ spolu s herečkou MDO Ivanou Plíhalovou.


Vstupné na Ozvěny Porty je zdarma.