image

Pavla Bútorová Šefrnová + Jana Vébrová & Petr Tichý

Struny v podloubí 2024

event 30. 7. 2024 schedule 19:00 location_on podloubí před Nadací

Pavla Bútorová Šefrnová

Básně v písních v podání hlasu a kontrabasu...


V hudebním poetickém vystoupení uslyšíte básně choceňské básnířky Hanky Voříškové v hudebním aranžmá Pavly Šefrnové.

Zpěv, kontrabas a přednes: Pavla Šefrnová


https://www.youtube.com/watch?v=CbR6Gh8e6Rg


Jana Vébrová & Petr Tichý

Autorské expresivní písně Jany Vébrové za kongeniálního doprovodu Petra Tichého na kontrabas...


Jana Vébrová

Poetická várka expresivního šansonu ve zvukových valérech pohybujících se od páry vznášející se nad miskou zeleného čaje až po páru z lokomotivy.

 

Petr Tichý

Petr Tichý, český jazzový kontrabasista s bohatými pódiovými i studiovými zkušenostmi, hraje mimo jiné i na elektroakustický kontrabas vlastní konstrukce zhotovený mistrem houslařem Jiřím Petlachem. Během studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka a jazzovém oddělení pražské HAMU (u profesorů Petra Kořínka, Jaromíra Honzáka a Jiřího Slavíka, kurzy u Miroslava Vitouše) se propojil s pražskou jazzovou scénou, kde působí dodnes.

Úastní se, nebo se účastnil také řady mezižánrových projektů (Alvik, Floex, Romanovká - Tichý - Hrubý, Sylvie Krobová, trio NTS (s Michalem Nejtkem a Štěpánem Smetáčkem), Feng-jun Song a trio Puo, Marka Novotného Q, Bran, J.Eoin, Paul Novotný trio, Diva Baara, Pavol Hammel, Ondřej Škoch, Kateřina Göttlichová, Třaskavá směs Franty Skály, Vladimír Václavek, Jana Vébrová aj.) Vlastní kompoziční i zvukovou tvorbu realizuje projektem HLASkontraBAS v duu s Ridinou Ahmedovou za kterou byli nominováni na cenu Anděl 2016 v kategorii worldmusic.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uEr-44khO_w


Vstupné: zdarma