image

Rudy Linka Trio "Live"

Rudy Linka Trio se vyznačuje dynamickou souhrou založené na groove a smyslem pro melodii

event 25. 10. 2023 schedule 19:00 location_on KC Fabrika

RUDY LINKA TRIO „LIVE“

Rudy Linka – kytara

Rudy Royston – bicí

Christ van Voorst van Beest - kontrabas

Rudy Linka Trio se vyznačuje dynamickou souhrou založené na groove a smyslem pro melodii. Každý z členů tria je naprosto samostatný a originální hlas a dohromady vytváří jednolitý celek, který skoro telepaticky komunikuje s obecenstvem.

Na repertoáru budou především skladby z nového alba „Live“, které vyšlo v září 2022 na CD a LP i skladby aranžmá skladeb nových.


Rudy Linka, světově proslulý kytarista, se narodil v roce 1960 v Praze v České republice. Svou hudební kariéru začal v pěti letech, kdy se začal učit na housle. O devět let později začal hrát na kytaru.

V roce 1980 se emigroval do Švédska, kde pokračoval ve studiu klasické kytary, jazzové kytary a kompozice. V roce 1985 mu přátelství s kytaristou Jimem Hallem zajistilo stipendium na Berklee College of Music v Bostonu, následně v roce 1986 obdržel stipendium na The New School of Music v New Yorku. Rudy studoval u tří nejvýznamnějších kytaristů ve svém oboru: Jim Hall, John Abercrombie a John Scofield. Po letech studií našel svůj vlastní hlas, který dnes určuje hudbu Rudyho Linky.

„...Rudyho inteligentní hra představuje ten dovoz, který by Američané měli vyhledávat.“ – The Philadelphia Inquirer

„Linka předvádí sebevědomí, přímočarost, a téměř perfektní rovnováhu mezi šťavnatou povědomostí a hravou cizostí. Jako smísit Jima Halla a Johna Scofielda.“ - DownBeat Magazine

V současné době Rudy režíruje a uvádí vlastní pořad na ČT art, Linka, v minulosti měl také pořad „Přímá linka“ na Českém rozhlasu.

Rudy je také zakladatel a umělecký ředitel mezinárodního festivalu Bohemia JazzFest, který se od roku 2005 každoročně koná na historických náměstích českých měst a metropolí. Festival každoročně přiláká na 90 000 návštěvníků.

Rudy je výhradním umělcem pro Mesa Boogie (aparatura) a Thomastik-Infield (struny).

www.rudylinka.com

Na sále bude postavena stolová úprava.

Vstupné: 300 Kč v předprodeji | 350 Kč na místě

toll 300 Kč
v předprodeji
toll 350 Kč
na místě

Vstupenky zakoupíte v síti smsticket a na recepci Fabriky